Pennants Won

Click on photos to view larger version in a new tab or window.

Season        Type  Won What         Players Photo
1987/1988 Tuesday Division C2 section Joyce Broadway, Joyce Carroll, Mary Good, Phyllis Hammersley, Melva Kemp, Ivy Liversidge, Esme Mappin, Beatrice Mawson, Edna McWhirter, Addie Minchington, Jean Parkinson, Gail Sibbell, Helen (E) Thomson, Siska Van Den Eynden, Joyce Vine, Rosemary Webb   
1990/1991 Saturday Division 5 section Ron Bailey, Daniel Bullock, Joe Burkett, Kevin Dean, Tuppy Devine, George Hartland, Alf Heffey, Don Jones, Gavin Perkins, Don Robertson, Don Rogers, Jim Ryan, Ian Scott, Gregory Taylor, Graeme Webster, Kevin Young  
1993/1994 Saturday Division 4 section Arthur Bailey, Ron Bailey, Colin Baker, Daniel Bullock, Joe Burkett, Kevin Dean, Tuppy Devine, John Dinsmore, Brian Findlay, Neville Fraser, Alf Heffey, Gavin Perkins, George Rizzi, Don Rogers, Charles Watson, Graeme Webster, Bob Welch  
1994/1995 Tuesday Division B2 section Margaret Bailey, June Baker, Roslyn Camera, J Campbell, Joyce Carroll, June Clark, Joyce Devine, Peg Macklin, Lexie McVeigh, Glennis Page, Lorraine Pulham, June Rickard, Glenys Robinson, Patricia Rose, Barbara Simpson, Roma Trotman, Joyce Vine, Judith Watson  
1995/1996 Tuesday Division B1 section Back L-R: Lorraine Pulham ,Judith Watson, Kath Chatterton, Win Marshall (obscured) Marj Baussman, June Rickard, June Clark, Ros Camera (nee Meyer), Barbara Simpson, Margaret Bailey
Front L-R: Gwen Dodd, Roma Trotman, Joy Sheppy, Glennis Page Joyce Vine, June Baker, Joyce Carroll, Peg Macklin
   
1995/1996 Tuesday Division C1 section Ivy Bishop, Joyce Devine, Estelle Donaldson, Margaret Engblom, Sydney Finney, Elva Howard, Win Marshall, Lexie McVeigh, Bea Meadowcroft, Veronica Merino, Marj Rouse, Joy Stuart, Eileen Turner, Carol Walker  
1998/1999 Saturday Division 3 section Back L-R: John Dinsmore, Don Jones, Tom Walker, Don Rogers, Don Lees, George Rizzi, Gavin Perkins, Doug Cameron, Noel Spargo, Lee Williams, Steve Williams
Front L-R: Colin Baker, Neville Fraser, Colin Haywood, Joe De Carlo, John Dall'amico, Eric Butcher
 
1998/1999 Saturday Division 5 section Back L-R: Graham Page, Graeme Webster, Kevin Dean, Don Evans, Harry Ophetveld, Doug Oakley, Ron Wheeler, Max Trotman, Trevor Pulham, Frank Camera, Ernie Richards, Don White
Front L-R: Bill Rogers, Tuppy Devine, Ken Hullin, Bob Welch, Noel Simpson 
 
1998/1999 Tuesday Division B1 section Back L-R: Lorraine Robertson ,Lexie McVeigh, Pat Rose, June Baker, Ros Camera (nee Meyer), Marj Baussman, Veronica Merio, Barbara Simpson, June Campbell, Lorraine Pulham, Sydney Finney
Front L-R: Margaret Bailey, Peg Macklin, Joyce Vine Glennis Page, Win Marshall, Teresa Dall’amico, Roma Trotman
 
2001/2002 Saturday Division 3 section Back L-R: Don Jones, Bob Jones, Tom Walker, Lee Williams, George Peterson, Brian Waller, Eric Butcher, Don Rogers, John Dinsmore, Steve Williams, Gavin Perkins
Front L-R: Colin Baker, Colin Haywood, Noel Spargo, Alan Algie (mgr), Joe De Carlo, Ernie Richards
 
2001/2002 Saturday Division 7 section Doug Botting, Geoff Burch, Peter Cameron, Nobby Campbell, John Edwards, Les Engblom, Graeme Findlay, Steve Fry, Brian Jones, Jim McKenzie, Don McVeigh, Harry Ophetveld, George Reid, George Rizzi, Noel Smith, Roy Turner, Bob Welch, Don White  
2003/2004 Tuesday Division A2 section Doug Botting, Geoff Burch, Peter Cameron, Nobby Campbell, John Edwards, Les Engblom, Graeme Findlay, Steve Fry, Brian Jones, Jim McKenzie, Don McVeigh, Harry Ophetveld, George Reid, George Rizzi, Noel Smith, Roy Turner, Bob Welch, Don White  
2005/2006 Saturday Division 5 section Back L-R: Charles Watson, Ian Allen, Jim McKenzie, Graeme Webster, George Rizzi. Jim Yarwood
Row 2: Max Trotman, Vern Sharp, Mike Theodore, Alan Algie, John Baker, Colin Haywood
Front L-R: Trevor Pulham, Les Engblom, Noel Spargo (mgr), Don Rogers, Harry Ophetveld
 
2005/2006 Saturday Division 7 section Back L-R: (intruder),  (intruder),  (intruder), Bob Cairns,  (intruder), Harry Walton, Ron Walton
Row 2: Lorraine Reid, Don White, Winston Wade,  (intruder), Nobby Campbell
Front L-R:  (intruder), George Reid, Peter Townsend,  (intruder), Wally Wade, (intruder)
Absent: Wayne Byrne, Peter Carter, Grant Dinsmore, John Edwards, Paul Hickey, Shannon James, Cliff Lynch, Brad Jones, Roma Trotman
 
2008/2009 Night Division 2 section Back L-R: Bradley Jones, Greg Patrick, Steve Williams (obs), Cliff Lynch (obs)
Front L-R: Paul Hickey, Shannon James, Lee Williams, Don Rogers, John Baker, Don White, Graeme Webster
Mascot position: John Sharp
 
2008/2009 Saturday Division 3 section Back L-R: Hugh Robertson, Cliff Lynch, Tom Walker, Colin Hines, Leon Sinnott, Grant Dinsmore, Neville Ralph
Middle L-R: Steve Williams, John Sparke, Lee Williams, Frank Camera, Wayne Byrne, Noel Spargo, George Peterson, Eric Butcher
Front L-R: Graeme Lewis, Ernie Richards, Peter Townsend (mgr), Leo Crimmins, Ron Lorey
  
2008/2009 Saturday Division 8 division Back L-R: Robert Bingham, Eugene Snopkowski, Peter Osborne, Ron Stevens, Peter Carter, Graham Climas
Middle L-R: Eric Langford, Jim Williams, Jim Waugh, Les Engblom, Garry Battershell,David Gillespie, Charles Watson
Front L-R: Don White, Max Trotman, Alan Algie (mgr), Bruce Goodman, Alan Ackland, Jim McKenzie
Absent: Brian McIntosh
 
2009/2010 Night Division 2 Back L-R: Greg Patrick, George Rizzi, Colin Hines
Middle L-R: Cliff Lynch, Jim Yarwood, John Sparke,Paul Hickey, John Baker
Front L-R: Lee Williams, Ian Jones, Noel Spargo, Leo Crimmins
Absent: Graeme Webster
 
2009/2010 Tuesday Division B2 section Cath Andrew, Dianne Debney, Joyce Devine, Jan McDermott, Veronica Merino, Betty Munro, Alfrida Psaila, Edna Roden, Zoe Sinnott, Eileen Turner, Carol Walker, Charles Watson, Betty Wood  
2010/2011 Saturday Division 2 section Back L-R: Don White (mgr), Bev Sharp, George Peterson, Cliff Lynch, John Sparke, Tom Walker, Peter Toovey, Damian Jardine, Lee Williams, Wayne Byrne, Noel Spargo, Ernie Richards, Cliff Lynch, Steve Williams, Eric Butcher
Front L-R: John Baker, Hugh Robertson, Leo Crimmins
 
2010/2011 Tuesday Division 4 section Brent Arnott, Ann Climas, Dianne Debney, Gary Marshall, Jan McDermott, Bob Millar, Jenny Millar, Betty Munro, Carol Schilling-Collins, Zoe Sinnott, Don White, Brian Wilson, Rosalie Wilson, Betty Wood  
2011/2012 Tuesday Division 3 section Back L-R: Gary Marshall, Brent Arnott, George Rizzi, Trevor Pulham, Garry Battershell
Middle L-R: Judith Furlong, Betty Munro, Joe De Carlo, Jenny Millar, Don White
Front L-R: Irene Baker, Anna Lewis
Absent: Ann Climas
 
2012/2013 Tuesday Division 1 section Back L-R: George Rizzi, Julie Pattison, David Oliver
Middle L-R: Hugh Robertson, John Baker, Ernie Richards, Noel Spargo, Leon Sinnott
Front L-R: Meryl Spargo, Sue Arnott, Roslyn Camera, Bev Sharp
Absent: Joe De Carlo
 
2012/2013 Night Division 2 Back L-R: Joe Tolomeo, Brent Blackwell, Bradley Jones, Greg Patrick, Jim Yarwood
Front L-R: Colin Hines, Lee Williams, Graeme Abblitt, Noel Spargo, Vicki Williams, Paul Hickey, Cliff Lynch
 
2015/16 Night Division 1

Back L-R: Rod Kelley, Graeme Abblitt, Brent Blackwell, Brad Jones, George Rizzi

Middle L-R: Colin Hines, John Baker, Paul Hickey, Joe Bartolo 

Front L-R: Chris Riddell, Rena Baker, Vick Williams, Lisa Bartolo

Not Pictured: Don White, Noel Spargo, Jim Yarwood